Turizm İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü Öğrencilerimize Yönelik Anadolu Uygarlıkları dersi kapsamında saha uygulama gezisi (Kov Kalesi-Çakırkaya Kilisesi-Tomara Şelalesi)

Fakültemiz öğretim üyeleri tarafından, 2019-2020 eğitim öğretim güz ve bahar döneminde çeşitli dersler kapsamında saha gezileri uygulaması başlatılmıştır. Saha gezileri ile öğrencilerin ders kapsamında edindikleri teorik bilgilerin, ilimiz turizm destinasyonlarında pratik hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Bu gezilerle öğrencilerin, iletişim becerilerini geliştirme, sosyalleşme kapasitesini artırma, ders içinde sorumluluk alma, yaparak ve yaşayarak öğrenme ve bilgileri kalıcı hale getirilmesi hedeflenmiştir. 

Güz döneminde Turizm işletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümlerinde 2’şer ders olmak üzere toplam 4 adet saha gezisi uygulamasının yapılması planlanmıştır. Bu gezilerin ilki, 09.10.2019 tarihinde Anadolu Uygarlıkları dersi kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Fazıl KAYA ve Dr. Öğr. Üyesi Uğur AKDU’nun öncülüğünde Kov Kalesi- Çakırkaya Kilisesi ve Tomara Şelalesi saha gezisi olarak gerçeklemiştir. Turizm İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği bölümünde toplam 35 öğrenci saha gezisine katılım göstermiştir. Ayrıca geziye Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Serap AKDU da katılım göstermiştir.