Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Çok Amaçlı Salonu’nda Turizm Fakültesi birinci sınıf öğrencileri için oryantasyon programı düzenlendi. 

2022-2023 eğitim yılının başlaması ile birlikte Gümüşhane Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri, düzenlenen oryantasyon programı ile bir araya gelerek fakülte bölümleri ve Gümüşhane Üniversitesi’nin sunduğu olanaklar hakkında bilgilendirildi.

Programa, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevim Beyza Öztürk Sarıkaya, Dekan Yardımcısı,  Turizm ve Gezi Kulübü Akademik Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi İsmail Çalık, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü Bayram Kayhan, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Şube Müdürü Aytekin Şanlıtürk, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı İdari Personeli İbrahim Akgül, Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi Yetkilisi Zafer Can Koçak, bölüm başkanları, bölüm hocaları ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşma yapan Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevim Beyza Öztürk Sarıkaya, öğrencilere Gümüşhane ve Fakülte hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra öğrencilerin ortak hedefi olan iyi bir eğitim almak için geldikleri Turizm Fakültesinin bu amaç için en doğru adres olduğunu, hedeflerine ulaşıncaya kadar çalışkan ve dinamik kadrosuyla Turizm Fakültesinin hep yanlarında olacağını ve öğrencilerden tek isteklerinin ise çalışmaları, üretmeleri ve geleceklerini kazanmaları olduğunu belirtti. Sözlerini “Siz değişirseniz dünya değişir bunu sakın unutmayın” diyerek tamamladı.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Sevim Beyza Öztürk Sarıkaya’nın açılış konuşması ile başlayan program, katılımcıların birimleri hakkında bilgiler vermesi ile devam etti. Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü Bayram Kayhan, öğrencilere Ders Bilgi Sistemini nasıl kullanacakları ve ders kayıtlarını nasıl yapacakları ile ilgili bilgiler verdi. Kütüphane ve Dokümantasyon Başkanlığı Şube Müdürü Aytekin Şanlıtürk, kitapları nasıl ödünç alabilecekleri, kütüphanenin düzeni ve işleyişinden bahsederek öğrencileri bilgilendirdi. Bölüm başkanları ise fakülte bölümleri hakkında verdikleri bilgilerin yanı sıra, Erasmus, Farabi, Mevlana gibi programlar ile ilgili de bilgiler verdi.

Fakültede yer alan kulüplerin tanıtılmasının ardından kokteyle geçildi. Dekan Prof. Dr. Sevim Beyza Öztürk Sarıkaya ve Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi İsmail ÇALIK tarafından fakülte öğrencilerine hediyelerinin verilmesi ile program sona erdi. 

Haber / Fotoğraf: Eda Yaprak Koç & İlker Yasin Özkoyuncu